Абітурієнту

63301, м. Красноград,
вул. Московська, 45а

+38 (05744) 73221
a@kpl28.org.ua

Автор: Сіладі А. О.
Категорія: /

15 лютого – День вшанування пам’яті учасників бойових дій на території інших держав, це річниця виводу військ тодішнього Радянського Союзу з Афганістану. На відзначення цієї дати викладач предмету «Захист Вітчизни» Буслов М. М. провів тематичні уроки, де згадали про трагічні події того десятиліття, про воїнів-учасників тієї війни, про воїнів-земляків, хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих.

Захист вітчизни Захист вітчизни Захист вітчизни

… 39 років тому в долях наших земляків розпочалася водночас трагічна і героїчна сторінка… Молоді солдати, ще майже діти, боролися з жорстоким, підступним ворогом у гарячій точці планети, а тут, у рідному краї, передчасно сивіли від горя їхні молоді матері. День виведення радянських військ із цієї республіки – 15 лютого 1989 року – був для тисяч українських родин святом зі сльозами на очах… Усього 202 молодих, сильних, сміливих, впевнених у своїх силах, зі своїми мріями і планами на подальше життя. 202 – наших земляків красноградців та жителів району – змушені були внести певні корективи до своєї долі. Їм довелося пройти через горнило війни на території іншої держави. Афганістан і досі відгукується в серцях учасників тих подій тупим болем. Усі вони – справжні герої.

В нашому навчальному закладі багато років тому навчалися молоді, замріяні хлопці – Коваленко Андрій, Маврешко Микола, Ананьєв Віктор – здобували професію тракториста, а довелося ще й здобувати професію захисника, воїна, визволителя.

Афганська війна тривала 10 років. Молоді люди йшли туди не за орденами і медалями, а свято вірячи, що виконують інтер­національний обов’язок.

Наведемо статистику. Через цю війну пройшли майже 700 тисяч осіб. І серед них 30% були українці. Звання Героя Радянського Союзу було присвоєно 72 військовослужбовцям, з них - 12 українцям. 15 тисяч вояків загинуло у цій війні. Вона лишила наслідки для України. Не повернулося додому з війни 3360 воїнів; з них - 3280 загинуло, а 80 - пропало безві­сти чи потрапило в полон, багато залишилися інвалідами.

Ми не повинні забувати жертв Афга­ністану, як і всіх інших жертв, які поніс наш народ тільки через те, що не сам керував до­лею своїх громадян, а ними розпоряджався хтось інший.

Це потрібно для того, щоб нові афганістани не виникли на нашій землі, щоб вони не повторювалися для наших людей ніколи.