63301, м. Красноград,
вул. Московська, 45а

+380662728373
a@kpl28.org.ua

Автор: Ворожка В.В.
Категория: /

АбітурієнтамЗміни та нововведення до Закону України "Про професійну (професійно-технічну) освіту"

1 червня 2022 року розпочалася вступна кампанія до Красноградського професійного ліцею. Вступ на навчання здійснюється згідно з Правилами прийому. Розроблено заяву для подання  про вступ не лише у паперовій, а й у електронній формах. Електронну заяву можна заповнити на нашому сайті.

Для бажаючих отримати другу профтехосвіту є приємна новина!

Верховна Рада ухвалила зміни до закону "Про професійну (професійно-технічну) освіту", якими дозволила здобувати другу профтехосвіту за іншою професією безоплатно.

Відповідний закон № 7293 ухвалено 19 червня 2022 року.

Зокрема, дозволяється безоплатно впродовж життя здобувати професійну (професійно-технічну) освіту за іншою професією, але не раніше ніж через три роки після завершення безоплатного здобуття професійної (професійно-технічної) освіти, а також за умови наявності підтвердженого страхового стажу не менше двох років та наявності вільних місць після зарахування осіб, які безоплатно здобуватимуть професійну (професійно-технічну) освіту вперше.

Також професійну (професійно-технічну) освіту можна здобувати без одночасного здобуття повної загальної середньої освіти. В такому випадку повну загальну середню освіту можна здобути безоплатно в будь-який інший час впродовж життя.

Окрім цього, законом встановлюється, що до завершення трирічного періоду та/або за відсутності підтвердженого страхового стажу особа має право безоплатно здобувати професійну (професійно-технічну) освіту за іншою професією, якщо за станом здоров’я вона втратила можливість виконувати роботу за отриманою раніше професією.

Питання новацій та позитивних зрушень у сфері професійно-технічної освіти актуальне як ніколи. Після нашої перемоги випускники закладів професійної (професійно-технічної) освіти будуть на вагу золота, адже наша країна потребуватиме відбудови!